Bugun...


Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Duyurusu
Yönetim Kurulumuzun görev süresinin sonlarına yaklaştığı bu dönemde hem Şube Derneğimizin kapatılması hem de yeni Yönetimimizin önünü açmak adına Olağanüstü Genel Kurula gitme kararı aldık. Genel Kurul Toplantısı 21 Ekim 2018, Pazar günü saat 11:00’da Hasköy Dernek Genel Merkezimizde gerçekleştirilecektir. Olağanüstü Genel Kurul Toplantımızda yeterli çoğunluk sağlanamaması durumunda; ikinci toplantı salt çoğunluk aranmadan 28 Ekim 2018, Pazar günü aynı saatte ve aynı yerde gerçekleştirilecektir.

Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Duyurusu
+ -

Yönetim Kurulumuzun görev süresinin sonlarına yaklaştığı bu dönemde hem Şube Derneğimizin kapatılması hem de yeni Yönetimimizin önünü açmak adına Olağanüstü Genel Kurula gitme kararı aldık. Genel Kurul Toplantısı 21 Ekim 2018, Pazar günü saat 11:00’da Hasköy Dernek Genel Merkezimizde gerçekleştirilecektir. Olağanüstü Genel Kurul Toplantımızda yeterli çoğunluk sağlanamaması durumunda; ikinci toplantı salt çoğunluk aranmadan 28 Ekim 2018, Pazar günü aynı saatte ve aynı yerde gerçekleştirilecektir. Yönetimimiz devam etmeyecek olup yeni seçilecek Başkan adaylarımızın seçime kadar listelerini hazırlamaları rica olunur. Sayın Üyelerimize duyurulur.

Başkan adaylarımız listelerini seçime kadar hazırlamaları ve info@tepekuknarli.org adreslerine göndermeleri rica olunur.

Genel Kurul Konular;

A) Şube Derneğimiz

B) Genel Kurul Programı

1) Genel kurula giriş:

Genel kurula katılma hakkı bulunan üyelerin listesi toplantı yerinde hazır bulundurulur. Toplantı yerine girecek üyelerin resmi makamlarca verilmiş kimlik belgeleri, yönetim kurulu üyeleri veya yönetim kurulunca görevlendirilecek görevliler tarafından kontrol edilir. Üyeler, yönetim kurulunca düzenlenen listedeki adları karşısına imza koyarak toplantı yerine girerler. Kimlik belgesini göstermeyenler, belirtilen listeyi imzalamayanlar ile genel kurula katılma hakkı bulunmayan üyeler toplantı yerine alınmaz. Bu kişiler ve dernek üyesi olmayanlar, ayrı bir bölümde genel kurul toplantısını izleyebilirler.

2) Açılış ve Yoklama:

Toplantı yeter sayısı sağlanmışsa durum bir tutanakla tespit edilir ve toplantı yönetim kurulu başkanı veya görevlendireceği yönetim kurulu üyelerinden biri tarafından açılır. Toplantı yeter sayısı sağlanamaması halinde de yönetim kurulunca bir tutanak düzenlenir.

3) Divan Heyeti Seçimi:

Açılıştan sonra, toplantıyı yönetmek üzere bir başkan ve yeteri kadar başkan vekili ile yazman seçilerek divan heyeti oluşturulur.

4) Dernek organlarının seçimi:

Dernek organlarının seçimi için yapılacak oylamalarda, oy kullanan üyelerin divan heyetine kimliklerini göstermeleri ve hazırun listesindeki isimlerinin karşılarını imzalamaları zorunludur.

5) Genel Hükümler:

Toplantının yönetimi ve güvenliğinin sağlanması divan başkanına aittir. Genel kurul, gündemdeki konuların görüşülerek karara bağlanmasıyla sonuçlandırılır. Genel kurulda her üyenin bir oy hakkı vardır; üye oyunu şahsen kullanmak zorundadır.

Toplantıda görüşülen konular ve alınan kararlar bir tutanağa yazılır ve divan başkanı ile yazmanlar tarafından birlikte imzalanır. Toplantı sonunda, tutanak ve diğer belgeler yönetim kurulu başkanına teslim edilir. Yönetim kurulu başkanı bu belgelerin korunmasından ve yeni seçilen yönetim kuruluna yedi gün içinde teslim etmekten sorumludur.
Bu haber 768 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI