Bugun...


Köyümüzdeki Elektrik Direkleri Ölüm Saçıyor!
Köyümüzdeki Elektrik direkleri yöredeki ağır kış koşulları ve alt yapının çok eski olması nedeniyle direnemeyerek yıkıldı. Zarar gören elektrik hatları ölüm saçıyor.

Köyümüzdeki Elektrik Direkleri Ölüm Saçıyor!
+ -

Köyümüzdeki Elektrik direkleri yöredeki ağır kış koşulları ve alt yapının çok eski olması nedeniyle direnemeyerek yıkıldı. Zarar gören elektrik hatları ve yıkılan çürümüş ağaç direkler korkuya neden oluyor. 1978'den beri kullanılan direklerin yerleştirildikleri toprak zeminin ve hatların dayanıksız olduğunu ve tehlikeyi de beraberinde getirdiğini belirten Tepeküknarlı Köyü Muhtarımız Talip ATİK “Köyümüze 1978’den beri hiçbir onarım ve yenileme yapılmadı. Elektrik hatlarımızın ve direklerimizin eski olmasından dolayı bu kış 7-8 tane direğimiz yıkıldı. Kablolarımız elektrik idaresince onarıldı ama kabloların bazı bölümleri yerde bulunur. Çeşitli nedenlerle neredeyse her gün elektriğimiz kesiliyor. Biz kendi çabamızla 2009’da Pınar Çukuru Mahallemize elektrik direkleri diktik fakat kablolarımız gelip döşenmedi. Hattımız çok eski ve artık köyümüzü kaldırmıyor. 2007’den beri problemin çözümlenmesi için başvurular yapıyoruz. Fakat henüz bir sonuç alamadık. Dereli İlçe Şube Müdürlüğü’nde bulunan Şefimiz Murat GENÇ konuyla ilgili bilgileri bulunmaktadır. En kısa zamanda çözüm bulunmalıdır.” Şeklinde konuştu.

 

Tepeküknarlı Köyü Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı ve İSG Uzmanı Burhan DİNÇ ise “Aldığımız eğitimlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı elektrik ile ilgili konu üzerinde çok ciddi durmaktadır. Bu kadar uzun süre direklerin yıkık vaziyette ve kabloların yerde olması oldukça şaşırtıcıdır. Önümüz yaz olduğundan ufacık kıvılcım yangın çıkartabilir, arazilerimiz yanabilir. En önemlisi resimde de görüldüğü üzere doğa elektrik kablolarının görünmesini engelliyor. Kabloların yerde olduğu bölgelerden geçen bir hayvan, bir çocuk, bir canlının yanlışlıkla kablolara dokunmasıyla oluşabilecek bir kaza sonrası bir candan olabiliriz. Yerdeki kablolar ölüm saçıyor, bir önlem alınması için illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor? Muhtarımızın da belirttiği üzere yapılan başvurulardan henüz bir sonuç alınamamış. Tepeküknarlı Köyü Derneği Yönetimi olarak bu konunun üzerinden duracağız. Yetkililere buradan bir kez daha sesleniyoruz, en kısa zamanda can veya mal kaybı yaşanmadan lütfen önlem alınsın.” dedi.
Bu haber 1370 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI